22 мая, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Історик знайшов невідомі раніше народні пісні, казки та легенди записані на Чернігівщині

180 аркушів етнографічних матеріалів зібраних у Прилуках та околицях міста в період між 1923 та 1928 роками, знайшов науковий співробітник Інституту історії НАН України Олександр Алфьоров.

Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі.

Науковець зазначив, що на знахідку натрапив придбавши підбірку газет. За окремими підписами на аркушах можна дійти висновку, що матеріал зібрали учні Прилуцького педагогічного технікуму.

Серед матеріалів є гайдамацькі, козацькі, чумацькі, рекрутсько-солдатські, весільні пісні, поховальні голосіння, революційні матеріали, пісні про кохання та календарно-обрядові пісні. Зустрічаються також записи ігор, легенди, прислів’я та загадки.

Вік деяких респондентів сягає 90 та більше років. У записах зазначається, що деякі пісні датовані часами царів Миколи І та Олександра І.

Деякі пісні мають дуже архаїчні рядки про богатирів. Є фрагмент з пісні про Байду. Крім того, трапляються легенди про назви сіл та навіть одна про Змієвий вал, що тягнеться з Переяслава.

Источник