21 июня, 2024

Чернігівцям пропонують спробувати ЗНО. Цього року — на 100 грн дорожче

Український центр оцінювання якості освіти оголосив про реєстрацію на пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Вона триватиме з 5 по 19 січня.

Навіщо це потрібно?

Пробний тест не є обов’язковим для абітурієнтів. До того ж  він – платний, що зменшує кількість осіб, які наважуються на таку репетицію справжнього тестування. Утім спробувати варто, говорять як учителі, так і випускники попередніх років. І тут важливо в першу чергу не просто перевірити власні знання, а перейнятися атмосферою процедури.

Офіційне формулювання звучить наступним чином: «Пробне ЗНО проводиться з метою ознайомлення всіх охочих зі структурою тесту та процедурою складання загалом». Зокрема, учасники матимуть можливість:

• пройти пробний тест, попрактикуватись у заповненні бланків відповідей;

• отримати правильні відповіді до завдань пробного тестування, що будуть розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти після тесту у визначений час;

• психологічно налаштуватися на проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

• навчитися ефективно розподіляти час;

• оцінити свій рівень навчальних досягнень.

Зареєструватися можна буде на сайтах регіональних центрів оцінювання якості освіти. Їх дев’ять, і кожен об’єднує кілька областей. Випускники чернігівських шкіл відносяться до Київського центру, на сайті kyivtest.org.ua якого і потрібно реєструватися.

Слідкуємо за календарем

Для тих, хто хоче спробувати, важливо не зволікати, адже на реєстрацію відведено два тижні і час вже пішов.

«Реєстрація для участі в пробному ЗНО-2021 розпочинається 5 січня і триватиме до 19 січня включно», – ідеться в повідомленні на сайті УЦОЯО.

Пробне ЗНО цього року заплановане на 10 квітня і проводитиметься в один день по всіх предметах, розповів ще в грудні минулого року начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура. Тому кожен учасник зможе спробувати свої сили тільки з одного навчального предмета.

Аби компенсувати цю незручність, освітяни запровадили цього року новинку. У результаті всі учасники зможуть, зареєструвавшись на сайті УЦОЯО, завантажити зошити з усіх предметів і потім самостійно перевірити рівень своїх навчальнихдосягнень.

Для пробного ЗНО доступні всі предмети: українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови.

Репетиція подорожчала

За пробне ЗНО доведеться заплатити (основна сесія буде безкоштовною). Ціна не всюди однакова – вартість проведення пробного ЗНО різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 до 255 грн. У Київському центрі доведеться сплатити 246 грн. Це ціни для учасників столиці, Чернігівської, Київської та Черкаської областей. Минулого року це коштувало 150 грн.

Найменшу ціну (195 грн) потрібно буде віддати в Харківській, Полтавській та Сумській областях. По 216 грн – у Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській та Чернівецькій областях.

По 222 грн, аби пройти ЗНО, заплатять абітурієнти Дніпропетровської та Запорізької областей. На 3 грн дорожче (225 грн) «репетиція» обійдеться для мешканців Одеської, Кіровоградської. Така сама ціна – для Херсонської, Миколаївської областей та Криму.

Цінник у 240 грн отримали абітурієнти Вінницької, Житомирської, Хмельницької, Львівської, Волинської та Рівненської областей.

Найвищі тарифи – для мешканців Донецької та Луганської областей. Тут ціна – 255 грн.

УВАГА!

Реєстрація для проходження пробного ЗНО не передбачає автоматичної реєстрації для участі в основній сесії ЗНО (там реєструватися потрібно буде у лютому – березні). 

Результати пробного ЗНО не будуть зараховані як оцінки за державну підсумкову атестацію та не будуть використані для участі в конкурсному відборі під час вступу до закладів вищої освіти.

тижневик "Семь дней"

Источник