14 апреля, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Камери, які розпізнають обличчя. У чому Ніжин крутіший за Чернігів

Минулого тижня у Ніжині презентувати проєкт «Безпечне місто». Його відкрили кілька місяців тому, а тепер проаналізували перший етап роботи і розповіли про ініціативу детальніше.

«Безпечне місто» – програма для розкриття та недопущення злочинів. На неї пішло 2,3 мільйони гривень, повідомили у Ніжинській міській раді.

Зокрема 900 тисяч пішло на забезпечення відеонаглядом залізничного вокзалу. До цього на ключовій залізничній гілці області не було жодної відеокамери. Тепер – 21. У тому числі і такі, що розпізнають обличчя та ідентифікують номерні знаки автомобілів.

Загалом на сьогодні у Ніжині вже встановлено 57 відеокамер, з яких 11 розпізнають номерні знаки, і 7 – обличчя. За словами міського голови Ніжина Олександра Кодоли, на Чернігівщині є лише 8 відеокамер, які розпізнають обличчя, 7 з яких – у Ніжині.

Він також попередив жителів міста і гостей: «якщо ви захочете в Ніжині порушити закон – ми вас ідентифікуємо, знайдемо і ви будете відповідати відповідно до чинного законодавства».

Міська влада розраховує, що камери зменшать кількість випадків вандалізму і суттєво допоможе в боротьбі зі злочинністю. За допомогою системи «Безпечне місто» у Ніжині будуть постійно моніторити рух транспорту та пересування пішоходів. Це має покращити ефективність роботи поліції та швидкість реагування на правопорушення.

За допомогою відеоспостереження правоохоронці матимуть відеоматеріали, які можна використовувати як доказ у кримінальних провадженнях.

Надалі у Ніжині планують розвивати проєкт. Зокрема, проаналізувати дані і визначити місця, де правопорушення скоюють найчастіше, місця концентрації ДТП тощо.

Источник