30 мая, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Кожен 4-й чернігівець вважає, що мобільний зв’язок – це державна послуга

Консалтингове агентство Fama провело дослідження того, наскільки українці розуміють хто є власником стратегічно важливих галузей економіки.

Автори дослідження зазначають: вкрай важливо аби люди чітко уявляли хто стоїть за виробництвом життєво необхідних послуг. Адже для того, аби встановити відповідальних за їх належне постачання, потрібно знати кінцевого власника.

У рамках дослідження учасники проєкту у партнерстві з Інститутом Просвіти, представництвом НАТО в Україні та кількома іншими ( у тому числі міжнародними організаціями) у вересні та жовтні 2020 року опитали по 800 людей – жителів Львівської та Чернігівської областей.

Питали людей з урахуванням складу населення (вік, стать) і задавали однакові питання щодо власності на ті чи інші послуги, критично важливі для життєдіяльності:

• електропостачання
• газопостачання
• міжміські автобусні перевезення
• авіаперевезення
• продаж продовольчих товарів
• продаж непродовольчих товарів першої необхідності
• інтернет
• мобільний зв’язок

Обирати можна було кілька варіантів відповіді з трьох – державна власність, комунальна власність, приватна власність. Або ж – «важко відповісти». Результати здивували багатьох експертів.

Більшість українців (58 % у Чернігівській області та 47 % у Львівській) вважають ринок авіаперевезень – монополією держави. І лише по 32 % респондентів в обох областях дали праавильну відповідь – приватна власність.

Також більше третини (35 – 37 % чернігівців вважають, що газопостачання та електропостачання – сфера відповідальності держави, а не приватних компаній, як це є насправді. Цікаво, що у Львівській області так думає значно менше людей.

Майже кожен четвертий чернігівець (23 %) переконаний, що мобільний зв’язок – державна власність, а кожен 5-й (19 %) такої самої думки про інтернет-послуги.

17 % опитаних жителів Чернігівщини вважають автобусні міжміські перевезення – послугою від держави, а 6–7 % навіть торгівлю продуктами та непродовольчими товарами «віддають» державі.

Источник