20 марта, 2023

Колишнього ректора «Чернігівської політехніки» Сергія Шкарлета призначили міністром освіти під крики «Ганьба» (ВІДЕО)

Сьогодні, 18 грудня, 226 народних депутатів Верховної Ради України призначили Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти і науки, обов’язки якого він виконував із 25 червня.

Про це повідомляє Укрінформ.

Комітет Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій не підтримав кандидатуру Шкарлета на посаду міністра, але це ніяким чином не завадило депутатам ухвалити рішення про його призначення.

Новопризначений міністр освіти і науки склав присягу члена Кабінету Міністрів під вигуки представників фракцій «Голос» та «Європейська солідарність» — «Ганьба», та аплодисменти нардепів від «Слуги народу».

Відео: Телеканал Рада (Суспільне Чернігів)

Як видно на відео, голова Верховної Ради Дмитро Разумков хоч і привітав нового члена Кабміну зі вступом на посаду, але підняв на нього голос через фотографування з іншими депутатами під час сесії.

Нагадаємо, що посада міністра освіти і науки залишалася вакантною з березня 2020 року, коли уряд Олексія Гончарука у повному складі пішов у відставку.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснював, що Сергія Шкарлета було призначено в.о. міністра освіти та науки зі своєрідним випробувальним терміном, і він має можливість проявити себе протягом наступних місяців.

Довідка

Сергій Шкарлет народився 19 жовтня 1972 року в місті Коканд Республіки Узбекистан. Має два дипломи про вищу освіту за спеціальностями «інженер-математик» та «економіст». Доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України.

Ректором Чернігівського державного технологічного університету став у травні 2010 року, на той час був наймолодшим ректором в Україні.

У 2004 та 2010 роках на президентських виборах Шкарлет підтримував кандидатуру Віктора Януковича. Був членом Партії регіонів, від цієї політсили обирався депутатом Чернігівської обласної ради 6-го скликання (2010-2015 рр.).

У 2015 році на місцевих виборах балотувався до Чернігівської облради вже від Блоку Петра Порошенка, але не був обраний.

Нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ та II ступеня. У 2017-му, у складі колективу, — Державною премією України в галузі освіти.

Із 2016 року Шкарлет очолює Експертну раду з питань проведення експертизи дисертаційних робіт з проблем секторального розвитку та підприємництва МОН України.

Источник