30 мая, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Колишньому меру Чернігова встановлять меморіальну дошку з барельєфом

У Чернігові до Дня міста встановлять меморіальну дошку з барельєфом колишнього міського голови Василя Хижнякова. Він головував у місті протягом 1875-1887 років. Таке рішення ухвалив виконком Чернігівської міськради 12 серпня та вніс зміни до Міської цільової програми з охорони та збереження пам’яток культурної спадщини Чернігова на 2019-2021 роки.

Також це рішення підтримали на засіданні комісії з питань міської топонімії, охорони та збереження історико-культурного середовища Чернігова, яке відбулося 13 липня.

Орієнтовна вартість робіт – 700 тис. грн. Скульптуру виготовлятимуть із мармуру. Розмістять її на вході до будівлі управління Державної судової адміністрації в області, за адресою Кирпоноса, 16.

«Виготовлятиме меморіальне погруддя скульптор, це процес творчий — але сподіваюся, що урочисте відкриття встигнемо зробити до Дня міста Чернігова наприкінці вересня. Я думаю, що це буде важлива подія для міста, для його історичної спадщини», – зазначив секретар міськради Олександр Ломако.

Довідково:

Василь Хижняков на посаді міського голови Чернігова був 12 років. За цей час місто стало більш сучасним, люди отримали не тільки водогін та чисту питну воду, а й телефонізацію та електрифікацію. Саме він втілював у життя незрозумілі багатьом новації — «вдягав» у бруківку вулиці, вимагав нового підходу до господарювання, налагоджував відносини з банкірами, у місті відкрили Страхове товариство, лікарню, міські чоловіче й жіноче училища, налагодили протипожежну охорону, організували ветеринарно-санітарний нагляд.

Хижняков був одним із засновників Чернігівської громадської бібліотеки, головою губернської земської управи, членом губернської училищної ради та попечительської ради Чернігівської жіночої гімназії. Крім того, він написав історичну роботу про Чернігів, яку у друкованому вигляді видали у 2016 році.

Народився у дворянській родині чиновника духовного відомства, середню освіту здобув у Київській гімназії, потім навчався на історико-філологічному факультеті Київського університету Св. Володимира. До того, як його стали обирати на виборні посади, працював викладачем Пінської гімназії та Чернігівської класичної чоловічої гімназії.

Помер у 1917 році, поховання знаходиться в с. Павлівка (колишній Ріпкинський р-н, Любецька громада Чернігівського району Чернігівської області).

Источник