28 февраля, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Міністра освіти з Чернігова вимагають звільнити вже на п’ятий день після призначення

Колишній ректор «Чернігівської політехніки» Сергій Шкарлет у четвер, 17 грудня, став міністром освіти, а у понеділок, 21 грудня, через це масову акцію протесту влаштували під стінами Офісу президента у Києві.

Не вщухає скандал навколо призначення колишнього керівника чернігівського університету Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти.

У понеділок, 21 грудня під будівлею Офісу президента України відбувся мітинг проти призначення Сергія Шкарлета міністром освіти України, пишуть «Букви».

На акцію протесту, яка носить назву «Стоп Шкарлет – не дамо знищити освіту» зібралося близько 300 осіб. На протести вийшли студенти, науковці, батьки, громадські активісти.

Акцію організовують студентські та молодіжні громадські організації України. Серед організаторів акції є Фундація регіональних ініціатив, Українська асоціація студентів, а також Студентська колегія Національного університету «Києво-Могилянська академія».

У руках вони тримали плакат із написом «Та призначте вже Януковича прем’єром!», «Не моя освіта», «Міністерство плагіату і українофобії», «Плагіатор» та інші.

Протестувальники вимагали від прем’єра та Верховної ради звільнення новопризначеного посадовця. Такі ж заходи з тими самими вимогами паралельно відбулися у Житомирі, Одесі, Дніпрі, Вінниці, Львові, Тернополі, Сумах, Хмельницькому, Миколаєві, Чернівцях, Кривому Розі, Луцьку.

Нагадаємо, у червні проти ймовірного його призначення науково-світянська спільнота виступила проти такого кроку. Акції протесту пройшли у Чернігові, Дніпрі, Києві та ще близько 10 міст України.

Ректору закидали великі обсяги плагіату у його роботах та приязні стосунки з одіозним міністром освіти часів Януковича – Дмитром Табачником, якого називають одним з головних українофобів в уряді 2010-2013 років.

Кандидатуру Сергія Шкарлета не підтримав профільний комітет Верховної ради, проте Кабінет міністрів в обхід цього рішення призначив того міністром з приставкою «виконуючий обов’язки».

17 грудня 2020 року Верховна Рада України 226 голосами (необхідний мінімум) підтримала призначення Сергія Шкарлета на посаду міністра освіти й науки України. При цьому профільний комітет ВР знову, як і у червні внесення цієї кандидатури не підтримав її.

У процесі обговорення кандидатури Сергія Шкарлета народні депутати знову поверталися до теми виявлення численних фактів плагіату в його наукових працях. Голосування й подальше складання присяги Шкарлетом супроводжувалося вигуками «Ганьба!» і «Геть!».

У залі під час голосування були зафіксовані випадки «кнопкодавства» – Шкарлета нібито підтримали депутати від ОПЗЖ, яких фізично не було в сесійній залі.

Букви

Источник