21 июня, 2024

На трасі поблизу Чернігова можна буде зважити фуру, не зупиняючи її

У грудні у Кіптях буде встановлено перший WiM -комплекс для зважування вантажівок у русі, повідомила Служба автомобільних доріг Чернігівської області.

Перша система зважування вантажівок у русі у Чернігівській області встановлюється у Козелецькому районі на початку траси М-02 Кіпті – Глухів – Бачівськ. Вже готовий фундамент. У грудні будуть встановлені металеві рамки, освітлення та інтелектуальна система з вагогабаритними датчиками. Почати зважувати вантажівки у русі планується наприкінці 2020 року.

WiM (weigh-in motion) – це розумна система комплексного збору інформації про транспорт, що рухається автошляхами. Вона здійснює цілодобовий контроль руху у реальному часі, автоматично фіксує порушення (номерний знак, габаритні розміри, маса, кількість осей, швидкість тощо).

Автоматизована система здатна зберігати інформацію про пересування більше ніж 10 тисяч автомобілів в одному напрямку.

Основа роботи WiM – це майданчик для динамічного зважування. Саме через нього збирається уся основна інформація, яка потім передається в програмний центр обробки інформації.

За структурою, майданчик є своєрідним апаратним комплексом, який складається з датчиків, вбудованих у дорожнє покриття, камери для автоматичного розпізнавання номерних знаків, камер загального огляду та лазерних сканерів.

Розміри активного майданчика становлять 700х450х58 см. Тобто обійти WiM неможливо – комолекс перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово.

Підкріплює надійність даних те, що навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках. Точність зважування під час руху коливається в межах 2%, в статиці – 0,05%.

Майданчик захищений від можливих перенапруг, може працювати при температурі від 30 градусів морозу до 40 градусів тепла. А всі його компоненти захищені від можливих перенапруг.

Служба автомобільних доріг

Источник