29 марта, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Не підписали декларацію з лікарем і захворіли або підозрюєте в себе COVID-19: що робити чернігівцям в такій ситуації

Загалом у Чернігівській області вже 82% жителів підписали декларацію з сімейним лікарем, але є і 18% тих, хто цього ще не зробив, а на вулиці пандемія коронавірусу. Саме тому в цьому матеріалі мова буде йти про права тих пацієнтів, які ще не уклали декларацію зі своїм сімейним лікарем та про те, як цю декларацію підписати з покроковою інструкцією.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 5 лютого 2002 р. № 65, пацієнт, з симптомами гострої респіраторної хвороби або підозрою на неї, який не підписав декларацію з лікарем, має право на безоплатну медичну допомогу на первинному рівні. Окрім цього, відбір зразків та лікування пацієнтів під час їх самостійного звернення здійснюється незалежно від наявності у них декларації.

Такий порядок надання первинної допомоги діятиме винятково на період пандемії COVID-19 та карантину. Він передбачає лише перше звернення та обмежений перелік безоплатних послуг для пацієнта.

Зазначається, що пацієнт має право на вільний вибір лікаря та у разі відмови від укладання декларації в центрі первинної медичної допомоги, до якого пацієнт звернувся з симптомами COVID-19, він все одно має отримати там консультацію.

Тобто черговий лікар має здійснити огляд пацієнта, призначити лікування та надати рекомендації відповідно до галузевих стандартів. При необхідності він також зобов’язаний дати направлення на ПЛР-тестування. Для цього лікарю ПМД потрібно знайти пацієнта в електронній системі охорони здоров’я, якщо він до цього був зареєстрований. В разі відсутності пацієнта в ЕСОЗ, лікарю необхідно, незалежно від рішення пацієнта щодо укладення декларації, внести про нього інформацію та зареєструвати його. Після цього пацієнт отримує інформацію, що треба для подальшого користування повним безоплатним пакетом послуг на первинці, та те, що він має укласти декларацію з лікарем.

Якщо ж пацієнт відчуває симптоми захворювання і маєте укладену декларацію з лікарем, то йому варто записатись до нього на прийом за допомогою онлайн сервісу або за телефоном реєстратури закладу у якому він працює.

До безоплатного пакету послуг на первинній ланці входить чіткий перелік:

  • консультації лікаря з метою профілактики та контролю основних захворювань;
  • базові дослідження та аналізи;
  • вакцинацію дітей та дорослих згідно з календарем щеплень;
  • електронні рецепти на «Доступні ліки»;
  • електронні направлення до вузьких спеціалістів, на проведення досліджень чи лікування.

Нагадаємо, що у 2020 році НСЗУ уклала договори з 45 закладами первинної меддопомоги і виплатила їм 421,7 млн грн.

Найбільше за надану первинну медичну допомогу отримали:

  • Чернігівська міська лікарня №1 – майже 42,3 млн грн (декларації підписали понад 99 тис. пацієнтів),
  • Ніжинський міський ЦПМСД отримав близько 26,5 млн грн (понад 60 тис. пацієнтів мають декларації),
  • Чернігівська міська лікарня №2 отримала майже 24,3 млн грн (понад 52 тис. пацієнтів мають декларації).

У грудні в області 47 лікарень мають договори на лікування хворих на COVID-19 і 17 закладів надають послуги з госпіталізації.

Чернігівська ОДА

Источник