18 апреля, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Пішла епоха: чернігівська поліклініка переїхала з історичної будівлі

2020 рік приніс Україні загалом та нашому місту чимало змін. Щоправда, одна з них пройшла майже непоміченою. А дарма, адже відтепер в історичній будівлі (відомій містянам і туристам під назвою, яка раніше красувалася на її фасаді: «Інститут фізметодів лікування імені тов. Воровського») не буде медичного закладу. До слова, тут вони змінювали один одного впродовж цілого століття. З кінця 70-х років у будинку працювало 1-ше поліклінічне відділення міської лікарні № 1. Але на початку грудня воно переїхало звідти назавжди.

Про зміну адреси поліклініки, яка відтепер знаходиться в основному приміщенні міської лікарні № 1, чимало користувачів закладу дізналися вже безпосередньо на місці. Тобто коли завітали до закладу особисто. Містом же поповзли чутки, мовляв, двоповерхова будівля на проспекті Миру, 36, стала ласим шматочком для когось із місцевих бізнесменів. Подейкують, що заради того, аби відкрити в ній торговельний центр, косметичний салон або фітнес-клуб, медиків і переселили за іншою адресою. Із запитаннями про те, чому переїхав заклад та що буде тепер у його колишньому приміщенні, до нас звернулися читачі.

«Его уже давно нужно было снести бульдозерами»

Для того аби з’ясувати, що ж насправді послужило причиною переїзду, ми зателефонували безпосередньо до міської лікарні № 1, у підпорядкуванні якої й знаходилося поліклінічне відділення. Зателефонувавши за номером, який надали у довідковій службі лікарні з посиланням, що там нам має відповісти головний лікар закладу, ми довідалися, що далеко не перші, хто цікавиться цим питанням. Жіночий голос не надто люб’язним тоном пояснив, що рішення приймалося не лікарнею, а отже й коментувати тут нічого не будуть. Щоправда, під час нетривалої розмови все ж таки вдалося з’ясувати, що головна причина переводу медичного персоналу в інше приміщення побутова.

– Если вы знаете, где находится здание нашей больницы, то должны понимать, что никакой проблемы в том, чтобы пройти буквально сто метров дальше по улице, нет. Это имущество города, и мы им не распоряжаемся. Решения о переводе мы не принимали, поэтому и вопросов никаих к нам не должно быть. Мы имеем право улучшать условия труда для наших сотрудников. Нормально работать в том здании было уже нельзя. У нас уже много раз спрашивали, что там теперь будет, но как по мне, то его уже давно нужно было снести бульдозерами, – розповів жіночий голос.

Щоправда, будівля тепер уже колишньої поліклініки – це одна з архітектурних перлин Чернігова, тому що-що, а знесення на неї точно не чекає.

Оптимізація мережі

Ольга Малець, заступниця начальника міського управління охорони здоров’я, пояснила, що головна причина зміни місця розташуванні поліклініки – оптимізація мережі лікарняних закладів Чернігова. Мовляв, утримувати досить велике та десятки років неремонтоване приміщення в безпосередній близькості від основного вже немає сенсу. Гроші, які йдуть на його утримання, краще пустити в інше русло. Зокрема, для посилення відділень у густонаселених, але обділених потрібною інфраструктурою районах міста. Наприклад, на Масанах.

Тим паче що багатьом пацієнтам, дільничний лікар яких знаходився в будинку на проспекті Миру, 36, усе одно доводилося ходити до лікарні № 1. Адже в поліклініці були далеко не всі потрібні спеціалісти й обладнання. Тож потреба в такому переїзді назрівала давно.

Сама ж історична будівля перебуває на балансі міста. Утім яка доля на неї чекає у подальшому, говорити поки що зарано. У будь-якому разі, завдяки вигідному розташуванню, пустувати занадто їй не доведеться.

Довідка:

Будівлю спорудили за проєктом інженера І. Якубовича в далекому 1912 році. Попервах у ній розташовувалася чотирикласна народна школа, утім уже на початку 20-х років минулого століття заклад став лікувальним. Спочатку в ньому надавали допомогу хворим на сухоти (епідемія тоді лютувала у Чернігові). Згодом – не багато не мало Всеукраїнський курорт, який особливо полюбляли шахтарі з Донбасу.

У 1950 році в приміщенні колишнього Інституту організували фізіотерапевтичне відділення обласної лікарні, яке функціонувало до 1966 року, а потім його передали місту, оскільки обласна лікарня отримала нову будівлю.

До 1978 року в будівлі містилась третя поліклініка, потім сюди переїхала перша.

Еженедельник "Семь Дней"

Источник