21 июня, 2024

Результат за півгодини: у Чернігові з’явилися нові тести на виявлення COVID-19

У Чернігові з’явилися нові швидкі тест-системи на коронавірус, на зразок тестів на вагітність чи на ВІЛ. Вони пройшли сертифікацію ВООЗ та стають альтернативою ПЛР-тестам, адже показують такий же результат, але за 15-30 хвилин.

Про це повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на Миколу Тарасевича, лаборанта обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб.

Міністерство охорони здоров’я планує закупити експрес-тести на визначення антигену до COVID-19. Проводять переговори з компаніями-постачальниками. Відповідне повідомлення з’явилося 27 жовтня на сайті МОЗ.

«За допомогою експрес-тестів буде здійснено до мільйону досліджень на місяць», — зазначив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

За словами Миколи Тарасевича, ці тести вже є у Чернігові. Їх отримали «на пробу» — щоб розібратися у специфіці роботи з ними. Почали проводити тести з 14 жовтня. Поки що безкоштовно.

Ці тести дають такий же результат, як і ПЛР, тобто показують, чи є людина носієм та розповсюджувачем вірусу. Але отримати їх можна вже за 15-30 хвилин, у той час як для проведення ПЛР-тесту необхідні 24-48 годин.

«Процедура практично аналогічна ПЛР-тестуванню, і забір матеріалу – мазок із носоглотки. Аплікатор з мазком опускають у розчин, розчин наносять на касету. Шляхом хімічної реакції виявляють результат», — каже Тарасевич.

Тарасевич каже, що, згідно з досвідом проведення цих тестів, найбільша концентрація відповідних реагентів в організмі – на 3-4 день хвороби.

Візуально такі тести виглядають як тести на вагітність чи на ВІЛ. Вони не вимагають спеціального обладнання.

Чутливість експрес-тесту – 96,52%. Він пройшов сертифікацію Всесвітньої організації охорони здоров’я, і офіційно є одним із методів виявлення коронавірусу. Наразі Європа вже працює з такими тест-системами. Виробник – Південна Корея.

Як сказала начальниця відділу управління охорони здоров’я ОДА Тетяна Лебедєва, якщо ці тести будуть внесені у відповідний перелік на державному рівні, лікарні зможуть їх закуповувати та проводити. Але, з її слів, на сьогодні їх у вільному доступі немає.

За словами Тарасевича, наразі тести ще є, але їхня кількість щодня зменшується, а нові не надходять. Вартість таких тестів коливатиметься від 500 до 800 гривень.

Источник