22 мая, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

«Шкарпетки безпечні»: в МОЗ пояснили логіку перекриття доступу до окремих відділів у супермаркетах Чернігова та всієї України

Напередодні користувачі соцмереж скаржилися та жартували з приводу заборони продажу в магазинах шкарпеток, презервативів, батарейок тощо, але міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що така заборона продиктована епідеміологічними причинами. На його думку, ці товари можна замовити через інтернет. 

Про це повідомляє Суспільне Чернігів.

«Ні, COVID не розповсюджується активніше на іграшках, шкарпетках чи батарейках, у порівнянні з кормами для тварин чи насінням. Логіка тут зовсім в іншому і вона абсолютно очевидна, вона ґрунтується на законах епідеміології», – сказав міністр.

Він пояснив, що якби в супермаркетах дозволили продаж побутових товарів, зокрема іграшкок, шкарпеток чи батарейок, то люди їх купували б так активно, як і продукти харчування. А це збільшує ризик поширення коронавірусної інфекції. Натомість, на думку Степанова, побутові товари можна замовити через інтернет.

«Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди, яким вони необхідні, замовляють їх через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючи на небезпеку інфікуватися. Тобто зі ста людей, які могли бути в супермаркеті і контактувати між собою, в супермаркеті буде лише 40. Ймовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується в рази», – сказав міністр.

Водночас, коментуючи роботу кіосків з продажу цигарок і батарейок, очільник МОЗ пояснив, що вони не приймають відвідувачів: «Постанова (уряду про запровадження локдауну – ред.) не передбачає заборону такої діяльності, тому з кіосків можна торгувати кавою, цигарками і батарейками».

Источник