28 марта, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Замело: чи довго сніг лежатиме на вулицях Чернігова?

Досить велика порівняно з рештою зими кількість снігу, що випала протягом тижня на Чернігівщині, не могла не позначитися на всіх сферах нашого життя.

3318 тон, або більше 3 мільйонів кілограмів – така приблизна вага снігу, який випав на територію Чернігова протягом тижня.

Звичайно ж, місто не зазнало таких збитків, як регіон у цілому, де через опади деякі населені пункти виявилися відрізаними від навколишнього світу, а рятувальники десятками витягали заблоковані на автошляхах машини. Однак незручності, викликані снігопадом, містяни відчули сповна.

Особливо гостро нещодавні снігопади відчувалися й на фоні торішньої зими, коли замість снігу в Чернігові тижнями йшли рясні дощі. Тож, як би там не було, можна сміливо сказати: справжню зиму цьогоріч ми побачили.

Обійшлося без рекордів

Попри те що перша половина січня видалася досить щедрою на снігопади, черговий синоптик обласного центру гідрометеорології Ірина Глущенко наголосила: жодних природних рекордів не було встановлено. Хоча в цілому снігу нападало досить багато, жодних аномалій у цьому нема.

А ось продовження негоди, скоріш за все, не буде. Тим більше, що весна вже не за горами, і в другій половині місяця варто чекати на тепло. Температура може сягати навіть більше ніж 5 градусів із позначкою плюс. Тож усе, що в першій половині місяця нападало, у другій почне інтенсивно танути.

Утім, чи буде потепління стабільним, нині говорити зарано, адже наприкінці зими та на початку весни холод може знову навідати Чернігівщину.

Радує одне: якихось природних катаклізмів та потрясінь у майбутньому синоптики не бачать, тож причин переживати поки нема.

Однак точний прогноз, через недосконалість навіть найсучасніших методів передбачення погоди, не може дати ніхто.

Паводки можливі

Одне з найнебезпечніших явищ, до якого можуть призводити потужні снігопади, – весняні паводки. Щоправда, рекордного за посушливістю минулого року річки області з берегів практично не виходили, а наприкінці літа Десну де-не-де можна було сміливо переходити у брід. Тож така кількість снігу піде водоймам на користь. А чи не загрожуватиме вона людям?

Дмитро Павленко, начальник відділу взаємодії зі ЗМІ Деснянського басейнового управління, розповів, що повінь цілком можлива, адже нинішня зима для нашого регіону абсолютно нормальна, а от посушлива, якою вона була протягом кількох років, навпаки.

 – Підтоплення на Десні під час водопілля, звісно, може бути, але більшу небезпеку може нести підтоплення Стрижня. На ньому розташовано одразу кілька гідротехнічних споруд, які перебувають на балансі КП «АТП-2528». Вони за участі їхніх та наших працівників мають бути обстежені, визначені пропускні здатності кожної зі споруд та рівнів заповнення ставків на Стрижні. Хотілося б, аби ці обстеження пройшли якнайшвидше, але точні дати наразі нам невідомі, – розповів Дмитро Павленко.

Він запевнив, що спеціалісти управління відстежують ситуацію на греблях і слідкують за наповненістю озер. Тож будь-які вагомі зміни в балансі води не стануть непоміченими та не будуть для жителів обласного центру сюрпризом.

Справжня кількість ДТП невідома

Звичайно ж, чи не найбільше від снігопадів страждають саме дороги. Однак якщо в області ці опади обернулися ледь не локальним апокаліпсисом, то Чернігів пережив їх майже без потрясінь.

Так, пресофіцер патрульної поліції Віталій Копистко зазначив, що в порівнянні з тижнями, коли на вулицях жодних погодних змін не було, суттєвого збільшення дорожньо-транспортних пригод не сталося. Протягом тижня снігопадів на території Чернігова зафіксували 23 автотрощі, а це лише на три більше, ніж зазвичай.

Однак ця статистика може бути неточною, адже нині змінилися правила оформлення ДТП, і тому значна їх частина може опинятися поза межами поліцейської статистики.

– У нашій статистиці не відображені ДТП, які були врегульовані за європротоколами, коли немає потерпілих, сума збитків не сягає більше 50 тисяч гривень, водії тверезі, мають страхові поліси та самі дійшли згоди в питанні, хто винен в автопригоді. Тому, можливо, реальних ДТП було й у два рази більше, а може, і ні, не знаю, бо такі випадки ми не фіксуємо, – розповів Віталій Копистко.

Однак, скоріш за все, значна частина водіїв усе ж таки дослухалася порад, які транслювалися щонайменше кількома державними службами, і не сідали за кермо без зайвих потреб.

Прибирати доводиться вночі  

Ось для кого, а для чернігівських комунальників снігопади обернулися справжнім головним болем. Так, попри те що комунальне підприємство АТП-2528, кинуло на прибирання усі ресурси техніки та людей, приборкати наслідки снігопадів вони зможуть не раніше ніж за три тижні.

Одна з головних причин – техніка підприємства може працювати лише вночі. Тобто коли дороги міста майже вільні від громадського та приватного транспорту. В іншому разі, снігоприбиральна техніка могла б стати причиною транспортного колапсу та заторів. Тож, роботу доводиться починати опівночі.

Нині, сніг з вулиць прибирають 10 ваговозів, вантажопідйомністю не менше ніж 15 тон,  та ще зо три десятки інших одиниць техніки.

Втім, працює й не тільки вона. Так, півсотні чоловік, у тому числі й тих кого довелося перекинути з інших, менш нагальних напрямків роботи, чистять зупинки та пішохідні переходи.

Однак, найбільш гостро проблема снігопадів відчувається на приватному секторі. Так, головний спеціаліст з прибирання вулиць Олександр Войтенко розповів, що впродовж перших днів снігопадів отримав щонайменше декілька сотень дзвінків зі скаргами жителів приватного сектору.

За його словами, складнощі виникли через недостатню кількість техніки, а й насамперед те, що 420 вулиць якими раніше опікувалися комунальники  Деснянського та Новозаводського районів, після розформування рад також перейшли у відомство АТП-2528.

– Раніше ми чистили 119 вулиць приватного сектору. Втім, коли додалося ще 420 то відповідно зросло і навантаження. Проблема в тому, що приватний сектор у Чернігові специфічний, заплутаний, має багато відгалужень. Наприклад, ми наймали приватних прибиральників, це 18 машин. Вона чистили вулиці за навігаторами але на них відображені далеко не всі ділянки, тож бувало, що я отримував дзвінки від людей які жили на вулицях, які у нас були відмічені як ті що почищені, а виявлялося, що вони жили на відгалужених ділянках, які просто не відображалися на картах. Але даю голову на відрубання, що наступної зими таких проблем уже не буде. Ми детально промалюємо карти та складемо графіки, щоб таких проблем не було, – розповів Олександр Войтенко.

Впродовж багатьох років сніг з вулиць Чернігова звозили на полігон в районі між Лісковицею і так званою Нахалівкою, однак, нині ці території розпаювали. Тож сніг возять на полігон, що знаходиться на вулиці Тичини. Вже нині середня висота кучугур снігу на ньому сягає середнього рівня типової «хрущовки».

Прибирання снігу задоволення не тільки не з легких, а й не з дешевих. Наприклад, лише за тиждень снігоприбиральна техніки АТП-2528 витратила близько 8 тон дизельного палива.

Оглядаючись на свій досвід, Олександр Войтенко, поділився, що сніг лежатиме досить тривалий час, адже випав на вже замерзлу землю. Тож, навіть за стабільної, як то кажуть, плюсової температури, швидко не розтане. А от для того аби вивезти весь сніг з полігонів, доведеться попрацювати щонайменше тижнів зо два.

Источник