22 мая, 2024

Notice: Undefined variable: newsever_has_featured_image in /home/obyava/domains/criminal.org.ua/public_html/wp-content/themes/newsever/inc/hooks/hook-single-header.php on line 32

Чотири способи прибрати стихійне сміттєзвалище у Чернігові

Чернігівська область перебуває на 7-му місці за кількістю стихійних сміттєзвалищ. Це – результати державного екологічного контролю у 2020 році. Їх оприлюднив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Сумні цифри

Він зазначив, що із 112 виявлених інспекцією смітників на Чернігівщині лише близько половини було ліквідовано.

– Плануємо проведення перевірок паспортизованих місць видалення відходів на відповідність їх природоохоронному законодавству. Такі заходи дозволять привернути увагу органів місцевого самоврядування до сфери поводження з відходами та забезпечити її розвиток у відповідності з законодавчими нормами, – додав Андрій Мальований.

Зробімо це разом

Кожен чернігівець може протистояти незаконним сміттєзвалищам. Потрібно лише повідомити про них відповідні інстанції. Куди ж звертатися, якщо ви помітили стихійний «полігон» для сміття?

1. Повідомити про незаконні смітники можна до Державної екологічної інспекції. Алгоритм дій у разі виявлення сміттєзвалища у непередбаченому для цього місці наступний:

• сфотографувати чи зняти звалище на відео;

• встановити точні координати сміттєзвалища (смартфон вам у цьому допоможе);

• повідомити про проблему до Державної екологічаної інспекції на гарячу лінію (0462) 67-77-69, на електронну адресу [email protected] або через сайт системи «Дія».

2. Так само фото з місця звалища з його координатами можна залишити у вигляді звернень на сервісі Екомапа. Там же можна слідкувати за тим, як відреагували чиновники на вашу інформацію. А також – обрати всі звернення в цілому по Україні чи по окремому регіону.

Наразі система показує 387 звернень по Чернігівській області, в тому числі – 66 по Чернігову та близько 50 – у навколишніх населених пунктах (Трисвятська Слобода, Киїнка, новий Білоус, тощо). 

Також Екомапа показує, скільки зі звернень були опрацьовані (сміття прибрано), а скільки поки у процесі.

3. Повідомити про стихійне сміттєзвалище у Чернігові ви також можете за номером міського колцентру – 0 (800) 50-93-50 або звернутися до КП «Муніципальна варта» (0462) 610-600.

4. Прямо з місця незаконного звалища про нього можна повідомити через телеграм-бот Save Eco Bot. Ваша скарга також потрапить до Держекоінспекції і стане підставою для проведення позапланової перевірки.

Источник